Staj

Güncel Staj Duyuruları

 • STAJ DEFTERİ ve STAJ KARNELERİ hazırlanmıştır. Mesai saatleri içerisinde SEKRETERLİKTEN alınabilir. - İlan: 30.05.2023

 • Staj yeri belli olan öğrencilerin staj belgelerini en geç 05.06.2023 tarihine kadar staj koordinatörü Dr. Damla İzerdem’e imzalatmaları gerekmektedir. İşlemlerini tamamlayan öğrencilerin staj danışmanları 09.06.2023 tarihinde duyurulacaktır. - İlan: 26.05.2023

 • Çeşitli sebeplerle stajları iptal olan öğrencilerin veya staja başladıktan sonra herhangi bir sebeple sonlandırma talebi olanların bu taleplerinin ivedi şekilde bölüm staj koordinatörü Dr. Damla İzerdem’e bildirilmesi gerekmektedir. 

 • Staj yapacak olanlar 5 Mayıs 2023 tarihine kadar 2 adet vesikalık fotoğrafıyla birlikte 30 TL’lik Staj Defteri bedelini bölüm sekreterliğine ulaştırmalıdır. Aksi takdirde staj defteri basılamayacağından staj yapılması mümkün olmayacaktır. Ayrıca, staj yapabilmek için, buradaki formdaki ilgili alanların doldurulması gerektiği de unutulmamalıdır.

 • Şehir dışında olup Staj Defteri ve vesikalık fotoğrafları bölüm sekreterliğine posta yoluyla ulaştırmak isteyenler bölümün aşağıda verilen iletişim adresine alıcı ismi Maden Mühendisliği Bölüm Başkanlığı olacak şekilde yollayabilirler.

  Adres: Üniversiteler Mah. Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü 06800 Beytepe, Çankaya / Ankara

  Telefon: +90 312 297 76 00

 • 2023 Yılı Staj Duyurusu

Staj Uygulama İlkeleri ve Rapor Yazım Kuralları

Başvuru Evrakları

Diğer Evraklar

 • MÜH 103 (HAS 222), MÜH 104 (HAS 223) ve MAD 238 kodlu İSG derslerinin herhangi birinden başarılı olan öğrencilerimiz staj yapacakları kurumdan alacakları zorunlu İSG eğitiminden muaf tutulabilirler. Bu muafiyet staj yapılacak kurumun takdirindedir. Aldığınız ve başarılı olduğunuz İSG dersinin zorunlu İSG eğitimi yerine sayılması konulu dilekçe ve ilgili dersten başarılı olduğunuza dair alacağınız transkripti, İŞYERİNE BAŞVURU ve KABUL FORMU ile ilgili staj yapmak istediğiniz kuruma göndermeniz tavsiye edilmektedir.

 • İsteğe bağlı staj yapacak öğrencilerimizin sigorta primleri ile ilgili yönetim kurulu kararı

 • Mesleki Eğitim Kanunu’na göre işletmelerde işsizlik sigortası fonundan ücret alan öğrencilerin staj sonunda bölümümüze teslim etmeleri gereken evrağa buradan ulaşabilirsiniz.
  - Kamu kurum ve kuruluşları bu kapsam dışındadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapan öğrenciler için bu formun doldurulmasına gerek yoktur.
  - Öğrenci işletmeden ücret almıyorsa bu formun doldurulmasına gerek yoktur.
  - İşletmeler Stajyer Öğrenciye ödenen ücret bordrosunu bu forma ekleyeceklerdir.