Staj

Güncel Staj Duyuruları

 • Staj danışmanlarıyla ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Staja gitmeden önce staj danışmanlarınızla görüşüp staj ödevinizi almanız gerektiğini unutmayınız!

 • Staj yapacak öğrencilerin 29 Mart 2024 Cuma gününe kadar 2 adet vesikalık fotoğrafla birlikte 40 TL’lik Staj Defteri bedelini bölüm sekreterliğine ulaştırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde staj defteri basılamayacağından staj yapılması mümkün olmayacaktır.

 

 

Staj Uygulama İlkeleri ve Rapor Yazım Kuralları

Başvuru Evrakları

Diğer Evraklar

 • MÜH 103 (HAS 222), MÜH 104 (HAS 223) ve MAD 238 kodlu İSG derslerinin herhangi birinden başarılı olan öğrencilerimiz staj yapacakları kurumdan alacakları zorunlu İSG eğitiminden muaf tutulabilirler. Bu muafiyet staj yapılacak kurumun takdirindedir. Aldığınız ve başarılı olduğunuz İSG dersinin zorunlu İSG eğitimi yerine sayılması konulu dilekçe ve ilgili dersten başarılı olduğunuza dair alacağınız transkripti, İŞYERİNE BAŞVURU ve KABUL FORMU ile ilgili staj yapmak istediğiniz kuruma göndermeniz tavsiye edilmektedir.

 • İsteğe bağlı staj yapacak öğrencilerimizin sigorta primleri ile ilgili yönetim kurulu kararı

 • Mesleki Eğitim Kanunu’na göre işletmelerde işsizlik sigortası fonundan ücret alan öğrencilerin staj sonunda bölümümüze teslim etmeleri gereken evrağa buradan ulaşabilirsiniz.
  - Kamu kurum ve kuruluşları bu kapsam dışındadır. Kamu kurum ve kuruluşlarında staj yapan öğrenciler için bu formun doldurulmasına gerek yoktur.
  - Öğrenci işletmeden ücret almıyorsa bu formun doldurulmasına gerek yoktur.
  - İşletmeler Stajyer Öğrenciye ödenen ücret bordrosunu bu forma ekleyeceklerdir.